“Známe cestu”

Milí přátelé, neuvěřitelné se stalo skutečným, když se podle původních plánů geniálního stavitele Jana Blažeje Santiniho po více než 300 letech (!) dostavbou východního ambitu podařilo dokončit jedinečnou stavbu Mariánské Týnice.

Taková vzácná příležitost si zaslouží, aby mohli přijet i poutníci zdaleka, a proto Vás srdečně zveme, pojeďte v sobotu 19. června 2021 s námi ZA BAROKEM VLAKEM!

Přijet k nám můžete mimořádným vlakem “SANTINI EXPRES” (Praha-Masarykovo nádraží – Rakovník – Kralovice). Rychlíky GW Train Regio od Plzně a Mostu budou mimořádně zastavovat v Mladoticích. Všechna místa pak budou obsloužena mimořádným autobusem.

Budete si moci prohlédnout místo zamýšlené železniční zastávky Kralovice-Mariánský Týnec, k níž dojdete po obnovované cisterciácké stezce.

V Mariánské Týnici bude zajištěna prezentace zastávky, občerstvení a drobný prodej v našem infostánku.

Plakáty k akci s jízdními řády vlaku od Prahy ke stažení ZDE a vlaků od Plzně a Mostu ZDE.

Těšíme se na Vás!

  • Pochod na podporu tratě – 2021

    Milí přátelé, po loňském nuceném odložení Vás chceme srdečně pozvat na 2. ročník turistického pochod podél vyloučeného úseku tratě z […]

  • Za barokem vlakem – 2021

    Milí přátelé, neuvěřitelné se stalo skutečným, když se podle původních plánů geniálního stavitele Jana Blažeje Santiniho po více než 300 […]